Zátorský železniční most v roce 1945

Pokud se vydáte táhlou zatáčkou Zátorem vzhůru do kopce dojdete k železničnímu mostu. Pravděpodobně vás nijak zvlášť nezaujme, projdete po ním a budete pokračovat dále do Zátorského  kopce. Jiná situace ale nastane, pokud v té chvíli bude projíždět vlak. Na 15 metrů vysokém mostě vypadá vskutku impozantně. Stejně impozantně vypadá i nápis „Habeš “ ztvárněný  velkými písmeny bílou barvou. Habeš byl samostatný stát ve státě. Možná má ten nápis vyjádřit hrdost místních obyvatel na svoji obec. Nevím. Radši se vrátím do roku 1945.

Kalendář ukazuje 4.květen 1945. Fronta se nezadržitelně blíží  ke Krnovu.  Sovětská Armáda toho dne osvobodila město Vítkov a její předsunuté předsunuté jednotky se probily v blízkosti Moravského Berouna až k železniční trati Krnov- Olomouc. Z tohoto důvodu se již tato trať stává pro ustupující německou armádu bezpředmětnou. Přesto z Krnova vyráží ústupové komando  a s německou důkladností ničí železniční trať mezi Krnovem a Bruntálem. První výbušniny upevňují hned  pod železniční most přes řeku Opavu. Výbuch celou mostní konstrukci posunul, hlavní nosník zůstal ležet v řece. Pro zprovoznění tohoto mostu musel být zhotoven náhradní most na dřevěných pilotech, na který byla svedena druhá  železniční kolej. Na zhotovení náspu této náhradní koleje byly použity trosky krnovského nádraží. Tato vedlejší kolej se zachovala až do dnešních dní.

Komando ale postupuje dál. Jen mezi Krnovem a Branticemi vyhazuje do povětří sedm z celkového počtu osmi malých můstků (propustí). Ve vzdálenosti 1 km před Brantickým nádražím komando míjí šest odstavených parních lokomotiv ukrytých v zářezu trati před nálety nepřátelských letadel. Na záhlaví Brantického nádraží ničí výhybky. Potom komando prochází okolo budovy Brantického nádraží , jehož celé horní patro je poničeno výbuchem bomby.Následně ničí další ze tří propustků mezi stanicemi Brantice a Zátorem. Po příchodu k Zátorskému mostu umísťují výbušniny pod šestou příhradu ve směru od Olomouce. Po výbuchu zůstal hlavní nosík s kolejemi viset ve vzduchu. Po ukončení bojů bylo nařízeno tento nosník okamžitě podepřít, následně vyrovnat a přeplátovat. Tato oprava byla zachycena na dobové fotografii.

Německé komando ale postupuje dále a mezi Zátorem a Miloticemi ničí dalších pět mostových propustí. Na nádraží v Miloticích po nich zůstávají zničené všechny výhybky. To se již  ale dostávají k železničnímu tunelu. Tady jsou proti sobě puštěny dva vlaky s nákladními železničními vagony, které zatarasí železniční tunel takovým způsobem, že je v něm vedoucí kolej zprovozněna až v roce 1948. V Bruntále již  komando opouští železniční trať a pokračuje směrem na Šumperk. Proto si také vyžádal úsek mezi Krnovem a Bruntálem  velké množství finančních prostředků , aby mohl být zprovozněn. Na druhou stranu úsek trati mezi Olomoucí a  Bruntálem zůstal bez poškození a vlaky na tomto úseku trati již začaly jezdit od 16.května 1945.

Příspěvek byl publikován v rubrice Procházka Krnovem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *