Železniční trať Krnov – Olomouc v květnu 1945

V květnu letošního roku  si připomeneme 72. výročí osvobození Krnova. Ještě než 6. května 1945 dopadly na město první granáty dělostřelecké přípravy, které předcházely vstupu osvobozující Rudé armády, německé destrukční oddíly ukončily svoji činnost. Koncem března 1945 nařídili Němci evakuaci města. Podařilo se jim to asi ze sedmdesáti procent. Následující měsíc probíhaly opevňovací práce, byly ničeny komunikace, říční hráze a mosty. Veliká pozornost byla věnována nádraží a výtopně lokomotiv, které byly úplně zničeny. Vodárna pro napájení lokomotiv byla poškozena, zničena točna a několik stání pro lokomotivy, zcela zdemolováno bylo výzbrojní zařízení pro lokomotivy. Ve výtopně byly vyhozeny dvě lokomotivy amerického původu. Příchozí krnovští železničáři se rychle pouští do práce. Během odklízecích prací dochází k neštěstí. Nástražná mina smrtelně zranila strojvedoucího Josefa Tietze, který ji zasáhl kusem odhozené desky. V tu dobu se také často ozývaly výbuchy z Bezručova kopce, který sovětští vojáci odminovávali.

Vojáci Rudé amády již 14.května 1945 začali pracovat na opravách železničních mostů mezi Krnovem a Opavou. Práce ukončili 27.května 1945. Následující den byla zahájena železniční  doprava mezi Opavou a Krnovem.

Jen v úseku z Krnova na Bruntál bylo více či méně poškozeno třináct mostních objektů. Železniční tunel u  Milotic byl neprůjezdný, neboť zde ustupující Němci nechali srazit dvě soupravy lokomotiv se zapřaženými dobytčími vagóny. Tento důležitý tunel byl zatarasen až do 1. srpna 1946. Cestující po celou dobu byli dopravování vlakem od Krnova až k jeho ústí, potom přešli přes kopec na druhou stranu, znovu nastoupili do připravené vlakové soupravy a pokračovali v cestě. Při přecházení nemohli zabloudit, protože stezka vedoucí přes kopec nad tunelem byla lemována telegrafními sloupy.

Dávno již utichlo pískání čekajících lokomotiv, nepoužívané telegrafní sloupy byly uřezány a jen jejich betonové pilíře jako vztyčené prsty ukazují stezku nad tunelem, kterou by dnes našel jen pozorovatel s bystrým okem. Jen kousek od portálu tunelu směrem na Krnov v upomínku na poválečný rok zůstal ve starém buku nápis s letopočtem 1945, který tam nožem vyryla ruka jednoho z prvních poválečných osídlenců města Krnova při čekání na přistavení vlaku.

Stav železniční trati mezi Krnovem a Bruntálem v květnu 1945.

a) Železniční stanice v Krnově zničena – zbořeniště vyklízí 200 německých civilistu, materiál převážen na zhotovení nových násypů míst zničených destrukcemi. Brzy přichází stížnost že němci pracují bez dozoru.

b)  Kusá kolej směrem na Bruntál je za mostem přes řeku rozebrána a použita na obnovu poškozených míst.

c) Na nádraží zničeny všechny výhybky, poškozeny zejména jejich tzv.srdcovky. Průjezdné pouze 3 koleje ( 1 ,6 , 8).

d) Železniční most přes řeku Opavu zničen. Obě mostní konstrukce pro hlavní i výtažnou kolej zničeny. Nosník hlavní koleje shozený v řece, nosník vedlejší koleje visí na jednom konci. Konstrukce mostu vychýlena o 2-4 metry. Po dobu obnovy navrženo zhotovení provizorního dřevěného mostu vedle mostní konstrukce. Práce nebylo ale možné započít (nedostatek německých obyvatel pro práci a zoufalý nedostatek materiálu pro zhotovení pilotů)

d) Propustek mezi mostem a Chářovským parkem – vytrhané trámy zničen. (Propustek byl ješťe v sedmdesátých letech funkční – procházelo se pod kolejemi tzv. myší díra – dnes již zasypán.

e) Most u Chářovského parku zničen – vytrhané trámové nosníky. Kamenná opěra ze strany Olomouce dobrá , ale od Krnova zbořena.

f) Čtyři  propustky mezi Krnovem a Branticemi zničeny (trámy vytrhány) u jednoho provalení klenba.

g) Brantice 100 metrů snesených kolejí na 80 km . Pražce zůstaly. Na místě stojí 6 kusů odstavených poškozených parních lokomotiv. Na opravu strojů přijeli zaměstnanci krnovské výtopny.

h) železniční stanice Brantice – první patro zničeno výbuchem bomby – všechny výhybky zničeny stejně jako v Krnově.

ch) mezi Branticemi a Zátorem zničen jeden propustek

i) železniční most v Zátoře zničen. Šestá příhrada směrem od Olomouce zničena. Nosník ale visí ve vzduchu . Nařízeno jeho podepření, což byl ale problém protože byl v 15 metrové výšce.

j) Dva propustky mezi Zátorem a Miloticemi zničeny.

k) ve stanici Milotice zničeny všechny výhybky. Bylo nutné zprovoznit alespoň jednu kolej , aby po ní mohl jezdit montážní vozík pro přepravu materiálu.

l) jeden propustek mezi Miloticemi a tunelem zničen.

k) na odklízecích pracích v tunelu pracuje 90 dělníků. Tunel propadlý na třech místech. Zprovozněn srpen 1946.

l ) železniční trať  mezi Bruntálem a Olomoucí bez poškození. První zkušební vlak projel již 16. května 1945. Vlak byl doprovázen členy Národní gardy a kteří byli  vyzbrojeni 2 kulomety, 7 samopaly a ručními granáty.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Procházka Krnovem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *