Letecká havárie v obci Valštejn na jaře roku 1944

Na silnici z Města Albrechtic směrem na Heřmanovice a Zlaté Hory stojí u křižovatky uprostřed obce Hynčice silniční ukazatel navádějící k osadě Valštejn. Před rokem 1939 měla tato obec čtyřistaosmdesátdevět obyvatel a spadaly pod ní přilehlé osady Verlorenwasser (Ztracená Voda) a Kuhberg (Kraví Hora). Dnes tu po původní obci zůstalo kromě několika domů ve spodní části vesnice jen několik ovocných stromů, stařičkých lip a ruiny usedlostí, zarostlé pralesy kopřiv. Chlouba obce místní římskokatolický kostel byl děsivým barbarstvím normalizační doby srovnán se zemí a výletní restaurace na 780 metrů vysoké Jindřichově vyhlídce, kterou během roku navštěvovalo pro její krásný výhled do okolí, až 10.000 výletníků čekal neradostný poválečný osud, kdy byla rozbita a rozmetána do širokého okolí.

Dnes již toto torzo bývalé krásné vesnice navštěvují jen sporadické skupinky cyklistů. Je spoustu osad na Krnovsku, které dopadly podobným způsobem. Od poválečných let jsou vylidněny, anebo jejich obyvatelé odcházejí z ekonomických důvodů stále pryč. Nikdo již nevrátí do těchto míst zpět jejich mlýny a továrny, nikdo již nepřijde čistit zarostlé pole od lebedy a kamení. Ale přesto by krásná surovost této krajiny mohla přitahovat v budoucnu spoustu turistů. Ti ale nepřijdou do té doby, dokud nebude zastaveno chátrání mizejících drobných památek, které by měly být pomalu a systematicky obnovovány. A pokud by měla tato krajina někoho zaujmout, musí přitáhnout své nové návštěvníky svými znovuobjevenými příběhy a zajímavostmi, které se v průběhu posledních šedesáti let ztratily jak rozplynulá mlha.

A mlha také hraje hlavní roli již v zcela zapomenutém příběhu, který rozvířil hladinu poklidného zaběhlého života obyvatel v malé zemědělské obci Valštejn.

Píše se válečný rok 1944. Německá Luftwaffe začíná prohrávat na obou stranách fronty a tak letecké školy musí neustále zkracovat výcvik nových bojových pilotů. Jedna z těchto leteckých škol se nachází v Polsku u města Nysy, přibližně čtyřicet kilometrů vzdušnou čarou od Valštejna. Ráno 18.dubna přicházejí pilotní žáci k nástěnce s rozpisem letů pro daný den. Mezi nimi stojí Fritz Mayer, který v únoru oslavil devatenácté narozeniny. Pochází z Heidelbergu a po odvodu byl odvelen do pilotní školy v Neudorfu u města Nysy. V denním rozkaze je vedle jeho jména zapsán první samostatný dálkový let s cvičným jednomotorovým BU-181. Trasa letu vede přes Dolní Benešov ve Slezsku a Brno na výcvikovou základnu stihačů v Tullnu u Vídně a zpět. Fritz se v duchu usměje. Po tomto letu ukončí základní výcvik „A“ a již mu nebude bránit nic k získání vytouženého pilotního průkazu. V té chvíli ještě netuší, že jeho osud určí úplně jinak.

Po rozpravě před letem usedá do letadla. Při pohledu na prázdné sedadlo vedle sebe, kde poprvé nesedí instruktor, se jej zmocní lehká nervozita, ale úsměv mechanika a vztyčený palec ho zklidní. Po rozjezdu přitahuje řídící páku k sobě a vzlétá. Bücker – Bü 181 je letadlo, které se při letu chová stabilně a dá se jednoduše ovládat. Trasu na Ziegenhals (Glucholazy) již zná zpaměti, po průletu přes město ho již železniční koleje vedou přes Krnov a Opavu až k letišti u Dolního Benešova. Zde se po průletu nad Kontrollturmem stáčí k jihu, míjí Olomouc, prolétá nad Brnem a po poledni dosedá na výcvikové základně v Tullnu. Toto letiště zná, protože zde již byl v minulém měsíci na nácviku leteckých střeleb. Po vystoupení z letadla se nevěřícně rozhlíží okolo sebe. Obrovský výcvikový areál s dvěmi tisíci zaměstnanci, kde se neustále cvičí  po sobě jdoucích kurzech 120 kadetů a šedesát důstojníků je značně poškozen. V provizorně spravené jídelně se dovídá, o velikém náletu amerických letadel před šesti dny.

Protože poškozené budovy a hangáry působí neutěšeným dojmem je vděčný letištnímu personálu, který mu ohlásí doplněné pohonné hmoty a letadlo připravené k vzletu. Po startu letadla vidí před sebou velikostí ohromnou a nádhernou Vídeň, ale již se musí stáčet opět k severu a absolvovat cestu zpět. Cesta ubíhá rychle, letadlo letí cestovní rychlostí přes 200km/hod přístroje nesignalizují žádnou závadu. V pozdních odpoledních hodinách míjí Olomouc opět se otáčí nad kontrolní věží letiště u Dolního Benešova, nalétává nad železniční trať a pokračuje v cestě. Po půl sedmé večer vlétá letoun před Krnovem do husté mlhy. Pilotní žák Fritz Mayer se s touto situací během letu setkává poprvé. Vzhledem k tomu že k cíli cesty již zbývá pouhých vzdušných 50 kilometrů, zůstává stále v klidu, udržuje kurz a snaží se najít koleje vedoucí k Glucholazům. Neví ale, že se ze směru letu odchýlil vlevo a s letounem vletěl z východního směru do údolí Valštejnského potoka. Když se pod podvozkem letadla vynoří střechy domů a vrcholky stromů, pilot se pravděpodobně lekl a zabočil prudce doprava na sever. V husté mlze nemohl tušit, že letoun stočil přímo proti vysokému úbočí údolí lemující z obou stran osadu Valštejn. V čase 18:45 se pod koly mihla pastvina, ale to již letoun naráží do kamenné zdi lemující hranici zemědělského pozemku rolníka Antona Schittenhelma. Pilotovi se nárazem tříští lebka, takže požár, který zachvacuje trup letadla, již nevnímá.

K ohořelému vraku letadla a ohledání mrtvého těla se komise z letecké školy dostává až za dva dny. Lékař dr. Pelka konstatuje pilotovu smrt vzniklou nárazem. Ohořelé zbytky letounu jsou pomocí koňského potahu staženy ze svahu a nákladním automobilem odvezeny. Poklidně žijící vesnice, je otřesena touto událostí. Letecká komise vyslýchá dvacetiletou Paulu Schittenhelmovou, která viděla pád letadla ze zahrádky domu svého otce stojícího pod svahem.

V dubnu letošního roku uplynulo od této události 65 let. Hospodářský dům rolníka Antona  Schittenhelma  z Valštejna se jako jeden z mála dochoval až do dnešních dní. Ve svahu nad domem popisné číslo 37, kde uhořel pilot Fritz Mayer, k dnešnímu dni nenajdeme žádnou připomínku k této tragické události. Místní pamětníci byli vysídleni, nebo již zemřeli. Novodobí chalupáři historickou minulost a její souvislosti již neznají. Kontakt na příbuzné pilota se přes internet dopátrat nepodařilo. Jediná vzpomínka na tuto tragedii, je v současné době zežloutlý list papíru se zápisem o letecké nehodě v Krnovském archivu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Procházka Krnovem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *