Policejní zprávy v Krnově mezi 15. a 22.říjnem 1920

Dnes bych Vám chtěl přinést několik policejních zpráv vydaných v krnovském tisku v období 15 až 22 října 1920.

  • V silné opilosti navštívil jeden koňský handlíř bydlící na Burbergu (Cvilíně) jistou restauraci v obvodu města. Navzdor policejnímu zákazu si přivedl do výčepu psa. Přes upozornění se neustále dožadoval dalšího alkoholu. Když mu nebylo v jeho žádosti vyhověno začal personálu restaurace vulgárně nadávat. Poté vzal židli na které seděl, začal se s ní ohánět, přičemž převrhl stůl a rozbil vázu. Majitelku restaurace, která se ho snažila uklidnit chytil pod krkem a mrštil s ní na zeď. Škoda na majetku restaurace činí 390 korun
  • Prádlo zákazníků a ubrusy byly odcizeny v Krnově jedné pradleně. Dalším šetřením bylo zjištěno, že prádlo odcizil majitelce syn žijící s ní v jedné domácnosti. Látkové zboží  v hodnotě 1200 korun následně prodal v jedné zástávárně na Chářovské ulici.
  • Krádež parafínu. Parafín  o celkové hmotnosti 165 kg byla odcizen z majetku státních drah. Byl uložen v lampárně poblíž hlavního nádraží. Z krádeže byl obviněn  úředník dráhy. Ten parafín po krádeži prodal v obci překupníkovi v obci Chomýž.
  • Noční klid a zákaz provozování hostinské činnosti v nočních hodinách byl porušen v Restauraci na Rudolfově ulici. (Revoluční). Pořádek musel být sjednán o půl druhé ráno.
Příspěvek byl publikován v rubrice Procházka Krnovem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *