Vzpomínka na letce Rudolfa Černína

Letecký sport má v Krnově dlouhou tradici. Rozvinul se po roce 1945 a dodnes vychovává mladé nadšence pro letectví.Málokdo však ví, že se před druhou světovou válkou proslavil jako letec krnovský rodák.                                                                                                                       Rudolf Černín se narodil v Krnově 12.listopadu 1910. Většinu svého dětství a mládí prožil v sousední Opavě.  Jako mladý muž se stal vojenským letcem. Byl prvním kdo se v historii Československého letectva z porouchaného stroje zachránil seskokem pomocí padáku.           Letci všeobecně v roce 1931 padákům nedůvěřovali a jejich využití se vyhýbali. Byla to pro ně novinka ne moc příjemná, létání s nimi bylo nepohodlné, možnost záchrany života při seskoku s nimi se jevila jako málo pravděpodobná.Navíc nebyly zkušenosti se seskoky a scházel i padákový výcvik, dokonce i teoretický. Piloti proto často raději riskovali nouzové přistání.  Do poloviny června 1931 bylo na území naší republiky provedeno pouze 21 seskoků padákem. Všechny byly ale plánované. Z tohoto počtu bylo 15 seskoků při Armádním leteckém dnu v Praze. Vzhledem k nebezpečnosti seskoku pomocí padáku  za každý provedený seskok byla požadována taxa v rozmezí od 5000 do  10000 Kč. Zde naši piloti poněkud zaostali za svými zahraničními armádními kolegy u nichž se důvěra v padák vžila mnohem dříve.

Potom ale přišel 23.červen.1931 Pilot četař Rudolf Černín usedá do letounu Š20 vzlétá k nebi a začín provádět leteckou akrobacii. Při letu na zádech  se ale řídící páka zachytila o kovové lanka obsluhující dvojici kulometů a letadlo se stalo neovladatelným. Přestože letadlo bylo ve výšce pouhých 400 metrů nad zemí opouští Černín letadlo a bezpečně přistává pomocí padáku na zemi.  Potěšitelné bylo, že život četaře Černína zachránil padák „PAK“ domácí čs. konstrukce. Ministr národní obrany ČSR mu za to předal zlaté hodinky s věnováním „Duchapřítomnému pilotovi – ministr národní obrany“

Od seskoku neovladatelného letadla uplynuly 2 roky a přichází 08.srpen 1933 . Rudolf Čermín usedá do I. prototypu nově vyvíjeného letadla Letov Š231. Nemůže ale tušit, že letoun má závažnou konstrukční vadu. Velký problém je s pevností s pevností náběžné hrany horních křídel a kormidel. Tato vada,  při vybírání střemhlavého letu způsobovala výraznou deformaci náběžné hrany horního křídla a baldachýnu. Ta mohla způsobit případně i explozi křídla s následnou fatální havárii letounu.  Rudolf  Černín  vystoupá s letadlem do patřičné výšky. Po několika provedených výkrutech přechází do letu střemhlav. Při strmém sestupu se ale z horního křídla začíná trhat plátno a letadlo se stává neovladatelným. Rudolf Černík opouští letoun, otevírá padák, ale protože je již v malé výšce je již pozdě.  Dne 08.srpna 1933 zahynul 23 letý krnovský rodák ve službách československého letectva. Obdržel in memoriam zlatou medaili. Na jeho pomníku  na opavském hřbitově  je zobrazen vojenský letoun.

Příspěvek byl publikován v rubrice Procházka Krnovem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *